Upominki reklamowe w marketingu portali internetowych

Upominki reklamowe

Upominki reklamowe

W dzisiejszych czasach portale internetowe są coraz większymi firmami, których wpływ na rynek jest coraz intensywniejszy. Z drugiej jednak strony dążą one do stałego pozyskiwania nowych klientów – czytelników w tym wypadku. Oczywiście w przypadku portali internetowych trudno mówić o stałych klientach, jednakże można pozyskać takich, którzy będą dany portal czytać regularnie – np. raz dziennie lub przynajmniej kilka razy w tygodniu. Takich czytelników każdy portal internetowy chciałby mieć jak najwięcej. Jak można ich pozyskać? Okazuje się, że bardzo dobrym pomysłem jest wręczanie potencjalnym czytelnikom różnego rodzaju podarunków.

Upominki reklamowe, będące takimi podarunkami, to przedmioty m. in. codziennego użytku, jak choćby kubki, ewentualnie też długopisy, notesy, talerzyki, elementy odzieży, itp. Jednym słowem, w większości są to przedmioty bardzo przydatne klientom w życiu. A dlaczego są one „reklamowymi”? Ponieważ noszą reklamę danej firmy – portalu internetowego w tym wypadku. Reklama ta, wyrażona na nadrukach, jest z daleka widoczna, co cieszy reklamodawcę, ale także klienta, ponieważ podnosi to walor wizualny przedmiotu.

Upominki reklamowe mogą trafiać do potencjalnych czytelników danego portalu internetowego na kilka sposobów. Coraz popularniejsze jest rozdawanie ich w miejscach odbywania się różnego rodzaju imprez plenerowych, jak koncerty, festyny czy happeningi. Okazji tego rodzaju nie brakuje, tym bardziej, że portale internetowe są bardzo często sponsorami, organizatorami albo przynajmniej patronami medialnymi takich imprez plenerowych.

Wreszcie Upominki reklamowe mogą stanowić podarunek wręczany przypadkowo napotkanym przechodniom na ulicach. Czy jest to działanie pozwalające na popularyzację portalu i pozyskanie dla niego wielu nowych czytelników? Z całą pewnością tak – większość osób obdarowanych danym podarunkiem zwróci uwagę na portal.

Omawiane upominki mogą także trafiać do czytelników portalu poprzez różnego rodzaju konkursy, organizowane oczywiście na „łamach” owego portalu. Treść i zasady konkursu muszą być wyraźnie określone i muszą być względnie proste, aby jak najwięcej ludzi zechciało brać w nich udział.